ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

کدام یک برای من مناسب است؟

پیانو آتیک (مکانیکی) یا دیجیتال (الکترونیکی)؟

 

این سوالی است که برای خیلی‌‏ها پیدا کردن جوابش راحت نیست. فاکتورهای زیادی در تعیین جواب این سوال به ظاهر ساده دخیل هستند. با تمرکز بر روی مزایا و معایب هر کدام می‎‏توان پیانو مناسب را انتخاب کرد.

 

پیانو دیجیتال بر خلاف پیانو آتیک به صورت الکترونیکی صدا تولید می‏‌کند. در واقع پیانوهای دیجیتال نوعی کیبورد الکترونیکی هستند که به عنوان جایگزینی برای پیانوهای آتیک به بازار عرضه شدند. پیانو دیجیتال ۸۸ کلید دارد و سعی شده از نظر کیفیت و نوع صدا، کلیدها و کارایی تا حد امکان شبیه به پیانو آتیک باشد.

 

مزایای پیانو آتیک

از مزایای این نوع پیانوها با این مورد شروع می‌‏کنیم که ذاتا می‌‏تواند جزئیاتی را تولید کند که پیانو دیجیتال قادر به تولید آن‏ها نیست. تجربه‏‌ی نواختن، هارمونیک‌‏ها، ارتعاشات، ظاهر و حس لمس پیانو آتیک مشابه تجربه‏‌ی نواختن با پیانو دیجیتال نیست. همچنین نسبت به پیانو دیجیتال بسیار بادوام‌تر است و می‌‏تواند تا چندین نسل عمر کند.

در صورتی که نواختن پیانو را تازه شروع کرده‌‏اید، استفاده از پیانو دیجیتال برای یادگیری آموزش‌‏های اولیه مناسب است اما به مرور که در نواختن پیشرفت می‏‌کنید لازم است پیانو آتیک بگیرید. اگر می‏‌خواهید پیانو کلاسیک بنوازید پیانو دیجیتال تنها برای شروع یادگیری مناسب است اما به محض اینکه با پیانو آتیک کار کنید تفاوت را متوجه می‌‏شوید به طوری که تمایلی به ادامه‏‌ی آموزش کلاسیک با پیانو دیجیتال را نخواهید داشت. پیانو دیجیتال از نظر کیفیت روز به روز به پیانو آتیک نزدیک‌‏تر می‌‏شود اما تجربه‌‏ی نواختن با پیانو آتیک چیز دیگری است.

 

معایب پیانو آتیک

تا اینجا از مزایای پیانو آتیک گفتیم و اما معایب آن؛ قیمت این نوع پیانو در مقایسه با پیانو دیجیتال خیلی بیشتر است، به دلیل وزن زیاد، جابه‌‏جایی و حمل آن به سادگی پیانو دیجیتال نیست و فضای زیادی اشغال می‏‌کند. به علاوه نگهداری و تنظیم آن علاوه بر هزینه‏‌ی اولیه، سالیانه مبلغی هزینه دارد و از همه مهمتر تنها می‌‏تواند صدای پیانو را تولید کند.

 

 

مزایای پیانو دیجیتال

با توجه به مزایای پیانو آتیک شاید این سوال پیش بیاید که پس چرا تعداد فروش پیانو دیجیتال در مقایسه با تعداد فروش پیانو آتیک بیشتر است. پیانو دیجیتال یک مزیت بزرگ دارد و آن هم این که قادر است صدای هر نوع ساز موسیقی قابل تصور را تولید کند. همین مزیت باعث شده که پیانو دیجیتال طرفداران زیادی داشته باشد. پیانو دیجیتال می‌‏تواند صدای یک ارکستر کامل را تولید کند. مدل‌‏های گوناگونی از پیانو دیجیتال تولید شده‌‏اند که قادرند یک گروه یا یک ارکستر کامل موسیقی را پوشش دهند. همچنین به کمک پیانو دیجیتال می‏‌توان کیفیت یادگیری از طریق نرم‌‏افزارهای آموزشی را ارتقا داد. به علاوه این امکان وجود دارد که پیانو دیجیتال را به کامپیوتر وصل کرد و یک استودیوی ضبط کامل داشت و با نواختن روی پیانو دیجیتال، پارتیتور همزمان از طریق کامپیوتر نوشته شود. بسیاری از نوازنده‌‏های حرفه‌‏ای در کنار پیانو آتیک یک پیانو دیجیتال هم دارند و به کمک آن تکنولوژی لازم را برای گروه موسیقی، ارکستر ویا صرفا برای سرگرمی فراهم می‌‏کنند.

باید اضافه کرد که قیمت پایین‌‏تر و راحتی حمل و جابه‌‏جایی از دیگر مزایای پیانو دیجیتال است. به علاوه نیاز به صرف هزینه برای نگهداری آن هم نیست. همچنین می‏‌توان به کمک هدفون در سکوت به نواختن پیانو دیجیتال پرداخت.

 

معایب پیانو دیجیتال

البته پیانو دیجیتال معایبی هم دارد؛ همان‏طور که در بالا اشاره شد پیانو دیجیتال برای کسانی که می‌‏خواهند پیانو کلاسیک یاد بگیرند و بنوازند مناسب نیست. همچنین ماندگاری کم از نکات منفی این پیانو محسوب می‌‏شود. این در حالی است که یک پیانو آتیک می‌‏تواند ۵۰ سال عمر داشته باشد. پیانو دیجیتال مثل سایر لوازم الکترونیکی با گذر زمان از نظر کارایی افت می‌‏کند اما پیانو آتیک کارایی‌‏اش با گذر زمان تغییر نخواهد کرد.

 

نتیجه‌گیری

در واقع می‌‏توان چنین نتیجه گرفت که اگر به عنوان مبتدی قصد خرید پیانو را دارید اما می‌‏خواهید در آینده پیانو خود را ارتقا دهید، اگر فاکتور هزینه را در نظر نگیریم، خرید پیانو آتیک گزینه‏‌ی بهتری است.

 

منبع: www.barbadpiano.com


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : پیانو ,دیجیتال ,آتیک ,تولید ,نواختن ,مزایای ,پیانو دیجیتال ,پیانو آتیک ,مزایای پیانو ,نیست همچنین ,داشته باشد ,مزایای پیانو آتیک ,باشد پیانو دیجیتال ,مزایای پیانو دیجیتال
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایت موزیک فناوری اطلاعات ignacio تک ترانه - دانلود آهنگ جدید سایت ملو || دانلود آهنگهای جدید Rusty فن فیک اکسو sima خانه شماره 39 هرچی نیاز داری درخواست کن Aparecium